My lolita Journey

Za tu dobu, co jsem začala střádat různé lolití kousky, uplynulo spoustu času. Napadlo mě udělat takový můj maličký lolití deník, který budu aktualizovat. Je zajímavé porovnávat začátky se současností :3 Hned mám větší radost, že je vidět zlepšení ^_^

It’s a long time since I’ve started with lolita fashion. I got the idea that I can make a small lolita diary, photo diary of my progress in lolita fashion from the beginning to the present. It will be updated, of course. 
It’s very interesting for me to compare old photos with the newest. I’m so glad because I can see some improvement. It’s a big motivation for me and for the other beginners, I hope. 

2012 

Neměla jsem moc peněz a oblečení na burze pro mě bylo dost z ruky. Bylo mým velkým snem oblékat se jako panenka, být tak nevinná a čistá,jako ostatní dívky a dámy nosící tuto módu. Do Lolity jsem se zamilovala už dlouhou dobu před tím, ale teď jsem se rozhodla, že ji budu i nosit!Mé první „úlovky“ byly sekáčové. V ruce jsem si šaty přešila na rádoby sukni a spodničku jsem stvořila už ani nevím z čeho. Myslím, že to bylo několik sukní na sobě.

I didn’t have much money and clothes on the local lolita sales was still too expensive for me. I had a big dream to dress up like a doll. So innocent and cute like the other girls/ women in this fashion style. I fell in love into the lolita fashion long time before I started to wear it.  
My first outfit was from the SecondHand shop. I remade the dress into the skirt, but I didn’t have any sewing machine so It was sewn in hand. 

Ke konci školního roku 2012 mě máma naučila, jak se zapíná šicí stroj. Sama na něm neuměla, já taky ne, takže mi toho vlastně moc neukázala. Od malička jsem šila v ruce na panenky. Teď jsem konečně mohla šít něco velkého a mít s tím méně práce. Zkusila jsem svou první sukni na stroji. Tehdy jsem z toho měla radost, dnes mi to už přijde děsivé 😀 Spodnička byla stále chcíplá. Neměla jsem vršek, tak na řadu přišlo přešití mých starých šatů. Už mi byly moc krátké, tak nalezly nové využití. Poprvé jsem v tomhle vyšla mezi lidi poslední školní den, kdy se konala rozlučka u mé kamarádky Elišky. Odcházela jsem totiž pryč. (Z víceletého gymnázia na střední zdravotnickou školu)


Od chvíle, kdy jsem se naučila na stroji, šel pokrok rychle. Moje první opravdová lolití halenka odstartovala vícero pokusů o lolitu. Už to nevypadalo tak hrozně. Tady byl můj první outfit s novou halenkou. Sukni a doplňky jsem si šila a za kvalitu se do dneška stydím…

After I learned to sew on the sewing machine, the progress was going faster! My first real lolita blouse was a big start for a lot of full lolita coord tries. It wasn’t so bad like before. This was my first coord with a new blouse. Skirt and accessories were sewn by me.


2013

V únoru jsem se konečně odhodlala ke svému prvnímu postu na LolitaCentrálu. Sweet a celkově světlé barvy se mi tolik nelíbily. Zjistila jsem, že Gothic je pro mě to pravé!
On February I decided to post my coord to LolitaCentrala – Czech lolita community website. I didn’t feel well in light colours. Gothic lolita was the best choice for me ♥

Prní lolita sraz, kdy jsem byla v lolitě, wuhuu! Anarchy in the UK! Severočeská komunita se pro mě stala mou další rodinou :3
This is the photo from my first lolita meetup.  

Následně jsem si nechala šmiknout ofinku. Od přítele jsem dostala nádherný korzet a deštník. Z tohohle a mé černé sukně vzniklo něco, s čím už jsem byla opravdu spokojená! Zároveň nastal i posun v šití, objevila jsem, jak se správně řasí látka.


Následovala menší pauza od pokusů o full loli a začala má éra casual loli. Spolu s tím se mi do rukou i dostala překrásná sukně z CC od Terezky Saki (v té době ještě Sariel)


Před letními prázdninami, kdy se každý vyletnil, jsem sebrala odvahu a vyrazila ven ve full lolitě. Sukně, kterou jsem měla na sobě, byla první prototyp ručně malovaného printu.


O letních prázdninách se fotilo do soutěže PorcelánováPanenka, kde jsem se následně umístila na 3. místě. Juchuuu, byl to pro mě opravdu veliký úspěch.

Zapomněla jsem se zmínit, že jsem celé prázdniny pracovala na zámku, takže jsem si pak konečně mohla dovolit něco pořádného koupit a z toho vznikl outfit na focení do lolitího kalendáře :3

V říjnu jsem začala mít opravdu ráda své výtvory a hlavně jsem vytvořila AliceClockPrint JSK, které do dneška zbožňuji a jsou jedny z mých nejoblíbenějších i přes jejich nedokonalosti. Ke konci roku jsem se poprvé zúčastnila srazu mimo severní Čechy. Vydala jsem se do Prahy.

2014

Nejbláznivější nápad vůbec! Proč mě napadlo jet na sraz až do Olomouce? Díky bohu, že jsem to vážně udělala. Jako na vánočním sraze i tady jsem poznala spoustu nových lidí a nelituji toho, že jsem jela. Naučila jsem se šít halenky a začala postupně zaplňovat věci na wishlistu brandem. Objevila se má slabost pro printy. Objednala jsem si repliku Sugary Carnival.

Díky střihům Burda jsem se opět zlepšila! Moje zatím nejpropracovanější šaty byly The Time Machine JSK. Vrchní díl má podšívku a podsádku s vlizelínem, díky tomu je dekolt krásně kulatý. 


Konečně přišly mé 1. dream dress – SugaryCarnival. Zjistila jsem, že je replika méně kvalitní než brand a to o dost. Ani se to za ty peníze nevyplatí. Příští dream dress tedy budou jedině originál…

Přes letní prázdniny jsem nosila lolitu velmi často… Outfity jsem vytvářela hlavně ze sekáčových úlovků ^w^

Moje maličká značka – SleepingDoll už ušila několik věcí, jež jsem poslala do světa. Začala jsem mít víc kvalitnějších fotek díky Vláďovi a můj styl se mi už asi úplně ustálil. Pomalu začínám experimentovat s barvami a vzory ^__^

Téhož léta jsem ušila nejnáročnější šaty, které zatím vzešly z mých ruk! Handmade repliku Apollonia One Piece od Mary Magdalene. Povedly se až na druhý pokus a časově to bylo opravdu náročné.Za nádherné fotky opět vděčím Vláďovi ^^

Přelom roku 2014/2015 – získala jsem plno nových věcí, můj šatník se rozrostl a díky tomu, že jsem se zlepšila v angličtině, jsem si pořídila svůj první dream print *__* originální dream print! Wonder Cookie od Angelic Pretty uloven na Lacemarket

2015

Dalším dream printem byla sukně WonderParty též od AngelicPretty. Sesmolila jsem dohromady tehdy můj asi nejnáročnější outfit( tím náročné myslím množství doplňků)Začala moje vášeň k Bittersweet lolitě, ale u Gothic stále věrně zůstávám! ^^


KVĚTEN – někdo říká, že tohle byla zatím má nejlepší práce, já si to nemyslím, ale líbí se mi ^w^ Ušila jsem si nové jsk s názvem Steampunk Century. The Time Machine jsem prodala, protože jsem se v nich necítila a toto je náhrada.

Koncem května jsem se uchýlila k radikální změně, nechala jsem si zkrátit vlasy. Oplakala jsem to, ale udělala s vírou, že mi narostou znovu a zdravé.

V říjnu se stala událost, dovolím si říct, nejvýznamnější událost v mém lolitím životě. Jela jsem na svou první tea party – Metamorphose Tea Party ve Vídni. Japonská značka Metamorphose si mě vybrala jako modelku na jejich módní přehlídku na této akci *__* Měla jsem na sobě outfit, jež mi celý (kromě bot) připravili přímo Metamorphose. Do těch JSK jsem se zamilovala!A jelikož mám stále krátké vlasy, nosím někdy paruku, protože mi mé dlouhé vlasy chybí T___T

2016

Za 3 svoje výplaty jsem si koupila své asi nejchtěnější dream dress! Sweet Cream House ♥ od Angelic Pretty a ano, je to originál. Během 3 let jsem se od uvažování nad replikami (když jsem chtěla alespoň repliku svých dream printů) dostala až k originálu a jsem na výsost spokojená ♪♫ Sweet Cream House jsem si vzala na Čokoládové Odpoledne. Sraz v Praze pořádaný Iri, Mitsu a mnou (Holy Trinity XDDD)

Prvně jsem v květnu zavítala na Animefest do Brna, kde jsem se účastnila i módní přehlídky…


V květnu se mi podařilo úspěšně odmaturovat. Přijali mně na vysokou školu a během prázdnin jsem do začátku školy začala na plný úvazek pracovat jako sestřička v nemocnici. Díky tomu jsem si mohla pořídit spoustu nových věcí ♥ A také nový foťák. Pustila jsem se tedy do natáčení na youtube a častěji dokumentuji své outfity ♪♫

2017

Můj šatník je plný brandových kousků, především sweet a bittersweet. Ztratila jsem chuť nosit lolitu běžně mezi lidi. Nechala jsem se strhnout trendy, ott a úplně zapomněla, jak lze nosit lolitu i jako běžné oblečení. Naštěstí jsem na to zase přišla a má vášeň se mi vrátila!


Ke konci jara se mi podařilo získat můj obrovský sen! SUGARY CARNIVAL! A mám konečně krásnou fotku s mou kamarádkou Mitsu!

2018

Na Cosples 2018 v Brně a přehlídku na Animefest 2018 jsem vytvořila takovýto gothic lolita model ve spolupráci s mým kamarádem, který mi na 3D tiskárně vytiskl nádherné lebečky na můj headdress!


Lolitu samozřejmě nenosím jen na srazy a velké akce, ale i jako každodenní oblečení a k tomu jsem svůj styl také uzpůsobila. Objevila jsem kouzlo v nošení háčkovaných bollerek a svetříků k JSK místo halenky. Není vám pak v horkém letním počasí tak horko ☺


V září jsem začala pracovat na plný úvazek, takže se můj šatník velmi rozrostl. Bohužel to, co jsem v roce 2017 shodila, jsem během roku 2018 zase nabrala. Lidi mi to nevěří, ale nabrala jsem během 1 roku skoro 15kg. A víte proč? Protože hladovět se nevyplácí! Do šatů se stále vejdu, to není problém, avšak mně má váha trápí a v roce 2019 bych s tím tentokrát zdravou cestou chtěla něco dělat.

2019

Tento rok se stalo plno věcí, které ovlivnily můj lolití svět. Ano, mám nahoře skoro 20kg, a i přesto, že sportuju nejvíc za celý svůj život, se váha drží jak přísavka. Velká část mého šatníku je pryč. Sweet nikdy nebyla pro mě a období cukříků jsem se v roce 2019 rozhodla ukončit. Nechala jsem si pouze své bittersweet kousky, ale jinak všechno světlé šlo pryč! Na druhou stranu jsem se vrátila zpět ke gothic a ač jsem duší vždycky byla gothic, svůj šatník jsem podle toho nestavěla. Uvolnilo se místo na věci od InnocentWorld – k této značce jsem měla vždy neutrální postoj, avšak poslední dobou u mě nabývá na oblibě. A taky jsme si konečně pořídila pár kousků od Alice & the Pirates. Nelolitila jsem sice často, ale když už, byla jsem za to ráda. Chci nosit to, v čem se budu cítit dobře!


Jo, a zase jsem shodila obrovskou část své hřívy…


Postupně budu aktualizovat :3