Bloomers tutorial

Nuže, chtěla jsem si dnes koupit černou barvu na vlasy, ale neměli mnou požadovaný odstín. Na truc jsem tedy navštívila švadlenku a koupila si černou látku na bloomers. Černé jsem doteď neměla, tak asi nastala chvíle si je pořídit. Kdyby foukal vítr a byli vidět ty mé fialové s puntíky, asi by to byl vtipný pohled.
Obrázky jsou použity z http://egl.livejournal.com/4904975.html , ale maličko jsem jejich návod poupravila 😀

Co je potřeba?

0,4m černé bavlněné plátno – šíře 140cm
1m černá guma  – široká asi 1,5cm, pak si ji upravíte dle obvodu vašeho pasu
2x 1m černá guma – tenká asi 0,5cm – upravíte dle obvodu stehen
Šíře gumy je asi individuální 🙂 záleží na vás, ale do pasu je opravdu lepší širší guma.
2m černá krajka – šíře je na vás1) rozdělíte látku na 4 stejné díly a dáte 2 a 2 přes sebe co nejpřesněji – budete mít dvě „hromádky“

 Odměříte na každé hromádce směrem dolů 30cm a nahoře do strany 5 cm. Uděláte „sedlo“ na vaši „sedinku“ a přední díl. Tuto část vystřihnete a vznikne vám oblouk jako na obrázku. Rozdíl oproti původnímu tutorialu a tom ode mě je, že jsem nahoře spodky nezužovala. Pracovala jsem vlastně s obdélníky a nikoliv několika úhelníky jako na obrázku. Navíc mé spodky jsou kratší. Takže opravdu stačí 40cm látky. 30CM na sedlo a 10cm na nohavičky. Podle návodu na obrázku jsem měla bloomers skoro ke kolenům. NA JEDNÉ HROMÁDCE JE SEDLO HLUBŠÍ!!! POZORNĚ KOUKNĚTE NA OBRÁZEK!
2) máte teď 2 díly „řitní“ a dva díly přední 🙂 vezmete jeden zadní díl (ten s hlubším obloukem) a jeden přední díl. sešijete je dohromady dle obrázku. To samé udělejte s dalšímy dvěma díly. Pozor aby vám pak díly dobře seděli, takže dbejte na to, na jakou stranu díly dáváte.3) Sešijte tu kratší stranu. Začistěte okraje látky entlováním.


4) Nyní máte 2 nohavice na rubové straně. Jednu z nich nechte na rubu a druhou přetáhněte a vložte ji do druhé. Měla by se vám překrývat „řitní“ strana s „řitní“ a přední s přední, aby se to dalo k sobě sešít.

5) Vyndejte jednu nohavici a máte obrovské „trenky“. Stáhněte je nahoře širší gumou. Dole našijte krajku a pak nohavice taky stáhněte gumou. Nezapomínejte látku na okrajích začistit ať se netřepí. 

Přikládám pár fotek mého výtvoru a doufám, že se to nějakému začátečnickému nadšenci podaří stejně dobře, jako mě. A při nejlepším ještě lépe 😀
NEBOJTE SE ZEPTAT, POKUD BY BYLA NĚJAKÁ NESROZUMITELNOST ^__^Yuki

zdejší pisálek, gothic lolita, milovník klasické hudby a metalu, volnočasová švadlena/ fotografka/ pletařka... mám hromadu koníčků. Hrůza!

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “Bloomers tutorial

  1. Šikovný návod, jednoduchý a docela jasný :)) kéž bych neměla stroj u maminky, mohla bych šít XD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *