Experiment – střih loli sukně s vysokým pasem

Na jednom loli e-shopu jsem narazila na moc pěknou sukni.Bohužel je moc drahá, ale napadlo mě si ji zkusit ušít.Pokud někdo umí udělat střih na látce od ruky, zvládne to hravě.Nákres, který jsem sem dala je podle mých mír.Je tam pár centimetrů navíc kvůli ohybům na okrajích aby z látky nevyseli párající se cancoury že?
Sukni teprve šít budu, takže návrh není 100% spolehlivý, ale jakmile ji ušiji, dám sem fotky a informace jak vše probíhalo a dopadlo.

Zatím se můžete pokochat mým uměním kreslení v malování XD KROK 1
vystřihnete z látky tvar na obrázku podle vašich mír.Je to čistě na vás…
UPOZORNĚNÍ – nezapomeňte míry vydělit čtyřmi a přidejte pár centimetrů navíc kvůli části, která bude sešitá.


KROK 2
Sešijte jednotlivé části, ale nezapomeňte vynechat místo na zip z boku nebo zezadu (viz modré tečky)

KROK 3
Nezapomeňte spodní červeně vyznačenou část začistit – přehnout dovnitř a přišít.(Zapomněla jsem to připsat do obrázku 😀 Dále pokračujete volány.Neudělala jsem nákres.Volán by měl mít dvojnásobnou délku obvodu sukně – to znamená 4metry krajky a 2x 4metry červené látky..volán má šířku cca 6centimetrů. Při přišívání na spodní část sukně volány a krajku nařasíte.

KROK 4
Našijte zip na místo, kde jste nesešili strany látky k sobě. Zezadu můžete udělat sněrování, pokud chcete aby vám sukně v pase lépe seděla.Je to opět na vás. KROK 5
výroba mašle – je to snadné.Řiďte se dle pokynů na obrázcích…
KROK 6

konečné úpravy, detaily a přišití mašle na sukni.Já to sice do obrázku nenakreslila, ale na horní části v pase je přišitá červená kraječka.Je to patrné na originálním obrázku sukně.


Snad jste mému stručnému návodu rozuměli a já doufám, že se mi povede tu nádhernou sukýnku ušít bez 
zbytečných potíží. Znovu zdůrazňuji, že jakmile ji ušiji, dám vše sem.

Yuki

zdejší pisálek, gothic lolita, milovník klasické hudby a metalu, volnočasová švadlena/ fotografka/ pletařka... mám hromadu koníčků. Hrůza!

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *