10) Lolita diary – Among people with lolita – Decin vs Teplice


Today I was on lolita meeting in Teplice v Cechach. People, town, sweet shop,teahouse…everything was amazing! I bought some things for lolita and casual wearing so I’m glad. I must compare a reaction of people in Decin and in Teplice.


Decin
When I went to Lin – chan home by bus, so many people looked to me. My plan was very simple. I had a headphones with music and confident expression on my face. It was good idea XD I didn’t hear nothing so I didn’t have a fear. A biiiiiiiig minus for Decin are weird looking people (sometimes they are laughting at me) My nee chan Lin and me will must change Decin people. They will be accustom to lolita fashion, I hope…

Teplice
There were great people! We walked through the town and everyone have a normal expression on face. I feel that I walking in normal clothes. Some woman asked to us what is it? She said that our clothes is nice. I was happy about it. We was in group of 20 people, but when I went to the dinner with Lin and Ljuba, reaction of people was the same, really excelent! I love a reaction of Teplish people.

Dnes jsem byla na teplickém lolita sraze. Lidi, město, cukrárna.. vše byla skvělé. Koupila jsem si pár věci na lolita i normální nošení a jsem díky tomu šťastná. Popovídala jsem si hezky i s mojí kamarádkou Ljubou a mojí nee chan Lin. Po dnešní zkušenosti musím vyhodnotit reakci lidí na mě v lolitě v Teplicích a v Děčíne.

Děčín
Když jsem k Lin domů jela autobusem, aby nás její táta mohl odvézt na sraz, nevyhnula jsem se divnému pohledu spousty lidí. Cítila jsem se trapně, ale měla jsem plán a ten se osvědčil jako dobrý. Pustila jsem si muziku do sluchátek a navenek měla sebevědomý výraz ve tváři. Pak mě dokonce přešel i stud. Asi hlavně díky tomu, že jsem přes kvalitní sluchátka KOSS (nenápadná reklama XD) neslyšela vůbec nic. Jo, jsou vážně zvuku odolná 😀 Na náměstí jsem se setkala s Lin a poté jeli do Teplic. Velké mínus pro Děčín tedy je – divně koukající lidé (někdy se dokonce i smějí nebo pomlouvají – ti mladší)

Teplice
Tady byla reakce lidí naprosto úžasná! Šli jsme po ulici, lidé se tvářili naprosto normálně, nikdo se neposmíval, neukazoval, dokonalé! Dokonce se jedna paní zeptala – Co je to tu za sešlost a co to nosíme? Oblečení nám i pochválila. Asi to bylo tím, že nás tam bylo 20. Jenže když jsme šli Ljuba, Lin a já někam na večeři, reakce lidí byla stejná. Nejspíš jsou zvyklí nebo tolerantní. Shrnuto, podtrženo – s reakcí v Teplicích jsem spokojená. 

Teď malé info ze srazu…
Poté, co jsme se téměř všichni sešli na hlavním Teplickém vlakovém nádraží, jsme se vydali do nedaleké kavárny, kde čekal zbytek. Dalo by se to i nazvat cukrárna. Měli i dorty a horkou čokoládu. Míša řez a čokoláda byli výborné! Velké plus u mě mají za to, že čokoláda nebyla až příliš horká, ale byla akorát a mohla jsem ji hned pít. Rozhodně se těším, až teplickou kavárnu znovu navštívím. 
Po delším posezení jsme se přesunuli do parku, kde proběhlo skupinové focení. Bohužel pršelo… Počasí na mě vyzrálo a vědělo, že jsem si svůj jediný deštník nechala ve škole. 
Po focení jsme se přesunuli do čajovny, kde jsme zůstali a společně si povídali až do konce srazu. Jak jsem se již zmínila, bylo nás 20,plus někdo ještě dorazil do čajovny, takže jsme se tam jaksi nevešli všichni. Terezka a Kameko s sebou přinesly své výrobky nebo clothes cleaningy. Nenápadně jsme se na to vrhli, abychom ukořistili nějaký hezký kousek do šatníku. Od Kameko mám chapadlový roztahovák, od terezky rozkošné podkolenky s jahůdkami a pak se nám se svými výrobky pochlubila i Scatty chan, takže s Lin máme každá pár náučniček. Ljuba,Lin a já jsme si objednali čaj Vodní víla. Už si ho nikdy nedám! Na mě byl až moc hořký. Nedal se pít. Příště zkusím raději nějaký sladší. Na sraze bylo fajn, holky měli nádherné outfity. Jen mě mrzí, že nemám moc fotek. Mobilem se toho nic moc nedá a fotila jsem náhodně..jen dvě.

Fuj fuj, ten hnusnej čaj :p 

Téměř můj outfit na sraz. Je to zkušební verze doma. Na sraze jsem pod sukní měla ješte jednu černou  kvůli tomu, že ta červená je moc krátká. 

Yuki

zdejší pisálek, gothic lolita, milovník klasické hudby a metalu, volnočasová švadlena/ fotografka/ pletařka... mám hromadu koníčků. Hrůza!

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *