Apollonia OnePiece (Mary Magdalene) – part1

Hezký den Vám přeji ^__^ Konečně přispívám něčím ze své tvorby! Původně to měla být spodnička. Dlouho jsem nic nešila a už jsem z toho byla špatná, takže jsem obětovala část peněz a šla pro organzu na spodničku. K mé smůle neměli jediný metr černé organzy, ALE měli tmavě modrou bavlnu. Paní v galanterii slibovala, že vydrží praní na 40 aniž by vybledla (pokud použiji prášek bez bělících složek) Hned jsem si řekla, že místo spodničky ušiju šaty! Optala jsem se na takový ten tentononc na potahování knoflíků, měli ho, volba byla tedy jasná.
Nakoupila jsem 3m modré bavlny, 2 balíčky knoflíků na potahování, modrou gumičku na žabičkování (kdyby bylo potřeba), modrou niť, 5m saténové stuhy (kdyby náhodou byla potřeba) a k tomu jsem u šití použila zažehlovací pásku – je to vážně skvělá věc! Zip, který jsem koupila, jsem nakonec nevyužila…


Než jsem začala, našla jsem si na Lolibrary detailnější fotky šatů, abych je mohla udělat co nejlépe umím. Jedinou věc, kterou jsem o šatech věděla je, že jsou od značky Mary Magdalene. Jejich hledání mi trvalo pár minut, ale našla jsem je. Jmenují se Apollonia. Podle mého průzkumu je Apollonia nějaké dívčí jméno. Snažím se Apollonia OP udělat co nejvěrohodněji originálu, takže název měnit nebudu. 

Ani jsem nevěděla, že je mají v tolika barvách. Znala jsem je jen v rudé a černé. Myslela jsem si, že modrá z nich udělá takovou ne přímo repliku, ale mou idealizovanou verzi. Mají je i v modré, takže to bude 100% kopie. (Když nepočítám kvalitu látky a ušití)


Nejnáročnější je samozřejmě vrchní část. Co jsem okoukala, šaty nemají zip a leze se do nich po rozepnutí knoflíků (nemají ozdobný účel, booo, bude to spousta práce) Není tam žádná krajka, vše je z látky. 
Šití bylo nejjednodušší, rýsování a bádání nad tím kde mám kolik cm přidat, to bylo hrozné…
Kvůli všemu tomu kreslení a měření jsem na vrchní části strávila 4 a půl hodiny a stejně nebyl hotový.
Ve předu má vršek podšívku ze stejné látky, dopomohla jsem si onou zažehlovací páskou. Je to vážně skvělý pomocníček (děkuji Globusi 😀 )


DEN 2.
Už se to začíná rýsovat, ale zároveň začínám být s výsledkem čím dál tím víc nespokojená. Asi je to tím, že se na to pořád dívám, vidím ty odporné chyby, kterých bych se nemusela dopustit, mít trpělivost a ROZPLÁNOVAT SI RUKÁVY. Ano, rukávy mi dělaly největší problém. Nedokázala jsem si představit jak na ně, tak jsem použila dva obdélníky, které jsem následně stáhla gumičkami. Nějak se to povedlo. 
S potahováním knoflíků mi pomohl Vláďa. Začala jsem se stresovat……..
Bude mi to sedět? Nic moc jsem neměřila, stříhala jsem a šila plna odhodlání, že mi to bude sedět. A sedí! Juhuu *__*Za normálních okolností bych progress zcukla do jednoho článku, bohužel to trvá dloouho. Ukousla jsem si velké sousto a dělat takové šaty bez střihu s pouhou myšlenkou jak bych to asi mohla udělat, je opravdu časově náročné plus musíte mít opravdu velkou prostorovou představivost.

 Berte tedy tento článek jako takovou ochutnávku a brzy se můžete těšit na hotový výtvor s pár fotkami na mě 🙂
Brzy napočtenou ^__^
Yuki <3

Yuki

zdejší pisálek, gothic lolita, milovník klasické hudby a metalu, volnočasová švadlena/ fotografka/ pletařka... mám hromadu koníčků. Hrůza!

Čtěte dál

PředchozíDalší

8 komentáře “Apollonia OnePiece (Mary Magdalene) – part1

    1. Asi ano, ale musela by ta osoba počítat s tím, že to potrvá, nebudou dokonalé (protože mi to nikdy nevyjde dokonale >__< ) a hlavně jsou na zpracování jak technicky tak časově náročné a spotřebovala jsem na tyhle 4metry látky O__O takže by to na 100% přesáhlo částku 1000kč

  1. Moc mě zajímaly fotky z průběhu šití, ale nějak se mi nezobrazují. Je problém u mě nebo doopravdy zmizely…?

    1. Doopravdy zmizely O__O nevím jak je to možné… zkusím je tam nějak nahrát znovu ^^

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *