Na chvilku blonďatá aneb velká vlasová proměna

Moje cesta za barevnými vlasy začala už před lety, kdy jsem si v ofině obarvila na růžovo takový nenápadný proužek. Taková recese, protože na kompletní barevné vlasy jsem za 1. neměla odhodlání, 2. je to drahé, a tím nemyslím jen ten proces jako takový, ale i dlouhodobá péče o ty vlasy a za 3. jsem se bála, že se mi ty vlasy zničí. Mou hřívu bych nesvěřila jen tak někomu. Dlouhodobě na instagramu sleduju kadeřnictví, které se specializuje na barevné vlasy – Colour by Nikola. Jejich práce je úchvatná! schválně říkám množné číslo, protože paní Nikola má pod sebou kolektiv šikovných lidí. Právě tohle kadeřnictví je jediné, kde bych se nebála svěřit jim své vlasy. Už několikrát jsem se totiž přesvědčila, že i když je někdo vystudovaný kadeřník, tak si přesto musí dát člověk bacha. Loni mi například v jednom nejmenovaném kadeřnictví ostříhali mikádo naopak a vypadalo to jako helma. Musela jsem jet ke své kadeřnici na opravu, ale ta konstatovala, že je to příliš krátké, musela by mi to vyholit a budu tedy muset počkat, než to doroste. A pak přišla další vlna korony a kadeřnictví zavřela. Moje vlasy necelý rok měly čas růst a já se konečně odhodlala k té obrovské změně. Jakmile se rozhodlo, že se kadeřnictví otevřou, popadla jsem telefon a k paní Nikoli se objednala. A pak už jsem jen 3 týdny natěšená čekala….

A je to tu, ten den přišel. Do poslední chvíle jsem si říkala – ale notak… co jsem si to vymyslela… nebudu vypadat blbě? Nebudu toho litovat??? Pořád mi to vrtalo hlavou. A pak to přišlo – den, kdy jsem nasedla na vlak a vyrazila směr Praha. Do salonu jsem šla od nádraží pěšky. Ráda se po Praze procházím pěšky, je tam tolik nádherných historických budov a prostě je to pro mě takové neokoukané. Jsem ráda, že jsem jinde a nesedím doma.
I přes pár špatných odbočení jsem do salonu dorazila včas. Personál se ke mě choval příjemně. Odložili mi bundu, batoh, usadili do křesla a uvařili čaj. Pak jsem jen čekala co bude! Po několika minutách přišla osobně paní Nikola a zjišťovala, co budeme všechno dělat a co si představuju. Ujistila se, že jsem na takovou změnu opravdu připravená a celý proces mohl začít.
První bylo na řadě odbarvení. Protože jsou mé vlasy tmavé přírodně a ne barvené, šly odbarvit velice snadno a za několik desítek minut ze mě byla blondýna. Byl to nezvyk a k mému překvapení použili 9% peroxid. Já na svou ofinu používala 11%, měla jsem to žluté jako kuře a spálené. Proto jsem to pak nechala úplně odrůst. Tady je prostě znát, že kadeřník by měl mít nějaké povědomí o chemii, když s ní pracuje. Po domácku bych si komplet vlasy nikdy neodbarvila. Ani bych to nezkoušela. Na to si jich moc vážím. Odbarvení trvalo nejdéle. Potom se vlasy umyly a barvení mohlo začít! Paní Nikola mi namíchala hezkou směsku barev – hot pink, kterou pak různě namíchala s bílou a vytvořila tím různě intenzivní odstíny. Na barvy od paní Nikoly jsem slyšela samou chválu, tak jsem byla zvědavá. Natěšeně jsem čekala na výsledek a po 7 hodinách práce přišlo to wow! Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jakou barvu na vlasech chci, takže jsem to nechala na paní Nikole. Vím, že umí přihlédnout k tomu, co člověku sedí dle barvy pleti a tak, takže jsem se nebála. Ne, kecám… když řekla Hot Pink, tak jsem si v duchu říkala – nooo…. nevím nevím. A pak přišlo to wow! A já jen zůstala zírat. Ani nevím, co k tomu dál napsat, protože to byl nepopsatelný pocit štěstí. Celý život jsem měla tmavé vlasy, jednu etapu se mi podařilo je flekatě obarvit na takovou divnou hnědo červenou, ale bylo to blah a teď mám najednou sytě růžové vlasy a vypadá to dobře! Najednou celý můj šatník plný černého oblečení dostal jiný rozměr! A co je super? Že i po té zátěži, jakou si moje vlasy prošly, jsou stále krásné a zdravé 🙂
Mám teď i o něco větší chuť se líčit, takže jsem se pustila do testování paletky TeddyBare od TooFaced a brzy vám sem donesu report 🙂

Shrnuto podtrženo, salon Colour by Nikola mohu jen a jen doporučit. Jsou to opravdoví odborníci na barevné vlasy a řada vlastní značky barev je opravdu povedená. Dnes jsem si vlasy poprvé myla a super. Barva je stále krásná. Prý by měla vydržet víc jak měsíc, což je parádní, protože růžová od Directions byla po týdnu vyblitá.

A tím se asi dostávám ke konci své barvící story 😀 Léto se pomalu blíží a já jsem na něj připravená s mou novou ohnivou hřívou!

Děkuji, že jste dočetli až sem a sledujete můj blog ^__^

Napočtenou příště!
Yuki <3

Yuki

zdejší pisálek, gothic lolita, milovník klasické hudby a metalu, volnočasová švadlena/ fotografka/ pletařka... mám hromadu koníčků. Hrůza!

Čtěte dál

PředchozíDalší

9 komentáře “Na chvilku blonďatá aneb velká vlasová proměna

 1. Opravdu wow a vau 🙂 To dá opravdu černému stylu jinou dimenzi. Těším se na novou kolekci 🙂 Gratuluji.

  1. Děkuju ^___^ Mám z toho šílenou radost! Jen s tím bude teď více práce. Musím to tak 1x do měsíce dobarvit, aby to stále bylo hezké 😀

 2. Mohu se zeptat na kolik tě to vyšlo? Nevím jestli hledám špatně, ale nikde jsem nic jako jejich ceník nenašla :/

  Jinak s černými vlasy jsi byla hrozně roztomilá, ale v té růžové úplně záříš! *-*

  1. Oni ceník nemají. Je to hodně individuální podle toho, jak máš husté a dlouhé vlasy. Jestli už jsou předtím obarvené. Je pak horší tu barvu stahovat než když má někdo přírodní vlasy. Domlouvala jsem se na ceně přes instagram. Poslala jsem do zprávy co si představuju a foto svých vlasů zezadu na denním světle. Podle toho mi řekla cenu, přišlo mi to v pohodě, tak jsem jim zavolala do salonu a objednala jsem se 🙂 vyšlo mě to na 4000kč, což mi přijde v pohodě, protože jenom za střih konečků kolikrát musím u kadeřnice v ústí platit 1200, hrůza. Tady mě odbarvili, nabarvili, to byl zdlouhavý proces a pak mi zastřihli na mé požádání konečky a navlnili to. To stříhání a styling si myslím ani nezapočítávají, protože jak říkala paní Nikola, nějaké stříhání je už maličkost 🙂

 3. I have to thank you for
  the efforts you have put in writing this blog.
  I really hope to view
  the same high-grade content from you
  in the future as well. In truth, your creative writing
  abilities has inspired me to get my own, personal blog now

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *